verzekeren.hypotheek-actueel.nl
Financiële informatie, links en rekenmodules
donderdag 11 juni 2026

Stroink-Volkers Groep failliet

De rechtbank in Almelo heeft woensdag het faillissement uitgesproken over de Stroink-Volkers Groep in Enschede. Aanleiding was een beslaglegging door SNS Reaal. Bij Stroink-Volkers waren 10 medewerkers in dienst. Het bedrijf heeft inmiddels plannen voor een doorstart.

Het faillissement is het een gevolg van het feit dat het bureau jarenlang een beleggingsverzekering van Reaal verkocht, die later als 'woekerpolis' werd beschouwd. Het gevolg was dat veel verzekerden die via de Stroink Volkers Groep een dergelijke polis hadden gekocht, tot een opzegging overgingen. In 2008 raakte het bedrijf in opspraak toen toezichthouder AFM op één en dezelfde dag twee boetes oplegde. De ene boete (€ 6.000) gold het bemiddelen zonder diploma's, de andere (eveneens € 6.000) betrof het negeren van klantprofielen bij de verkoop van beleggingsverzekeringen (de Vrij Vermogen Verzekering met het SNS Garantie Mixfonds).

Voor u geselecteerd uit de media:
Hoe weet je dat je niet te veel voor een woning betaalt? Volg De Gouden Tips voor het kopen van een woning
De Gouden Aankooptips! Hoe weet je dat je niet te veel voor een woning betaalt? Volg De Gouden Tips voor het kopen van een woning